PROLOMIT VLNY – Vivien Nieslenová / Lars von Trier

„Roman Zach a Petra Horváthová se svým filmovým protějškům Stellanu Skarsgardovi a Emily Watsonové herecky vyrovnají..Horváthová dokázala do své psychicky i fyzicky vyčerpávající role dostat vše, od naivní dívenky toužící po svatbě přes vyšinutou s Bohem rozmlouvající ženu až po onu finální hřešící „Maří Magdalénu“. MF DNES

ANOTACE :

Strhující příběh o síle a moci lásky. Divadelní adaptace slavného filmu dánského kontroverzního režiséra Larse von Triera.

Bess je trochu legrační dívka, která je v silně věřící komunitě lidí z osamělého, nehostinného, severního pobřeží považovaná za slabomyslnou. Když se ale zamiluje do Jana a Jan do ní, rozhodne se pro svou lásku obětovat cokoli. Její mystický příběh poukazuje na to, co se může stát, když berete vážně slova a dáváte je do souladu se svými pocity. Po jeho zhlédnutí už nebudete do budoucna na pochybách o pravdivosti výroku, že právě ve slabosti a zranitelnosti je síla.
Přijďte si prožít příběh o bezpodmínečné lásce, víře, osamělosti a o tom, že opravdovým hrdinou může být každý z nás, pokud pozná sám sebe, svůj talent a nezpronevěří se mu. I kdyby to bylo jenom: někoho doopravdy milovat.

 
Tvůrčí tým a obsazení :

Režie: Viktorie Čermáková
Scénogragie a kostýmy: Eva Jiřikovská
Videoprojekce: František Pecháček
Hudba: Myko
Grafika: Martin Kafes Hirth
Fotografie na plakát: Anna Hladká Vašincová
Fotografie z představení: Alena Hrbková

Jan: Roman Zach
Dodo: Sandra Nováková/Lenka Zahradnická
Bess: Petra Horváthová
William: Roman Skamene
Pastor/Rybář: Jan Rohan
Terry: Jakub Dittrich
Stella : Šárka Vondrová/Lucie Palonciová
George: Jiří Štorek
 
 
Délka představení: 110 min. + přestávka
 
 

Děkujeme Cafe~Cafe za vynikající dorty a koláče, kterými nás zásobuje každé představení.

Mediálním partnerem je Rádio DAB Praha. 

  
galerie: